loading

Güney ege turu

Son 10 Kişi
TL 14.000,00
TL 12.999,00 / Kişi Başı
2024 SEZON BOYUNCA
5 GÜN 4 GECE
Çorum Çıkışlı
Otobüs ile Ulaşım
‘’Dilerseniz rezervasyonunuzu telefondan da tamamlayabilirsiniz.’’

KEKOVA TEKNE TURU, SİMENA KALE KÖY, BATIK ŞEHİR, KAŞ, SAKLIKENT KANYONU

1.GÜN:

Gece yapacağımız keyifli ve konforlu otobüs yolculuğumuzun ardından sabah saatlerinde DEMRE de bizleri bekleyen teknemize giriş yapıyoruz. Teknemizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından ; Tarih ile iç içe olan Kekova tekne turuna başlıyoruz. Tekne turu 09:00 başlar, 14:30 biter. Tekne turumuzda denizin içindeki lahitleri görüp fotoğraflama imkanı bulacağız. Ayrıca Kekova Adası, Batık Şehir, Hamidiye koyu, Tersane koyu bu tekne turumuzda başlıca göreceğimiz yerler arasındadır. Tekne turu sırasında yarım ada olan Simena(Kale)Köyünün limanına teknemiz yanaşarak 1 saatlik serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman dilimde bugüne kadar yediğimiz dondurmaları unutturan dondurmaların tadına bakabilir dar sokaklarında dolaşıp Simena Kalesini gezebilirsiniz. Tekne turumuzu tekrar demre de sonlandırıp, Saklıkent Kanyonuna Doğru Yola koyuluyoruz. Kaş (panoramik) üzerinden devam ederek Kaputaş Plajı'na ulaşıyoruz. (Burada trafiğin durumuna göre rehberimiz tarafından müsaitlik görüldüğü takdirde fotoğraf molası verilecektir). Güneş ışınlarının giremeyeceği kadar dar ve yüksek olan Saklıkent Kanyonu ile programımıza devam ediyoruz. Burada ortalama 1.30 saat sürecek kanyon yürüyüşü yapabilir, rehberimizin vereceği serbest zaman diliminde Saklıkent Kanyonu üzerinde rafting ve zipline yapabilirsiniz. Rehberimizin vereceği serbest zaman bitiminde Saklıkent ‘ ten ayrılıp Fethiye'de bulunan otelimize geçiyoruz.

Konaklama :Fethiye Destina Otel (4 yıldız) JİP SAFARİ, SU SAVAŞI,YAKA PARK,TLOS ANTİK KENT,KELEBEKLER VADİSİ (ops),ÖLÜDENİZ

2.GÜN:

Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası eğlence dolu bir program olan Fethiye Jeep Safari turu ile Fethiye'nin doğal güzelliklerine hayran kalacaksınız Eğlenceli anlar eşliğinde yolculuğun tadını çıkarırken Jeep safarinin en eğlenceli kısmı olan su tabancası ile yapacağımız su savaşı günümüze renk katacak. Yaka Park ta öğle yemeğini aldıktan sonra Tlos Antik Kent e doğru yola çıkıyoruz. . Rehberimizin vereceği fotoğraf molası sonrası jip safari turumuzu sonlandırıyoruz. Ölüdeniz e giriş yaptıktan sonra ;Yamaç paraşütü, dalış gibi birçok farklı aktivite yapacağımız 4-5 saatlik yüzme molası ve serbest zaman fırsatımız olacak.18:30 sularında otelimize Geçiyoruz, Akşam yemeği sonrasında gece Eğlencemiz için hazırlıklara Başlıyoruz. Katılmak isteyen misafirlerimiz ile Fethiye Hisarönü nün en meşhur gece klubü olan Club Revolution a gidiyoruz. NOT: Yamaç paraşütü yapacak misafirlerimiz 1.969 metre yükseklikten gerçekleştirilecek uçuş için birgün öncesinde rehberimize bilgi vermelidir. Havada kalma süresi 30 dk olup inişler Ölüdeniz e yapılmaktadır. Dağa çıkış hazırlıklar ve uçuş toplam 2-2.30 saat arasında sürmekte, paraşüt yapan misafirlerimiz Ölü denizde turumuza tekrar katılım sağlayabilmektedir.

Konaklama: Fethiye Destina Otel (4 Yıldız)

3.GÜN: GÖCEK,12 ADALAR TEKNE TURU, TARZAN KOYU, BONCUKLU KOYU, AKVARYUM KOYU

Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası Göcek e doğru hareket ediyoruz. Göcek merkezde vereceğimiz serbest zaman sonrası.Alışveriş yapıp Denize Karşı Kahvemizi içtikten sonra 10:00 sularında sadece kendi grubumuzun olduğu muhteşem öğle yemeği ile meşhur teknemiz Egenin eşsiz koylarını keşfetmek üzere yola çıkıyor. Doğal Güzelliği, bakir koyları, turkuaz rengi deniziyle Göcek mavi yolculuk severlerin en çok tercih ettiği rotalar arasında yer alıyor Yüzmekten kendinizi balık gibi hissedeceksiniz. Eğlence dolu kendinizi tam anlamıyla ege ye ait hissedeceğiniz muhteşem koyları gezdikten sonra 17:30 da Tekne Turumuzu Sonlandırıp Otelimize doğru Hareket ediyoruz. Akşam eğlencesi için yine dileyen misafirlerimizle Marmaris in en ünlü gece clubu ARENA ya gidiyoruz.

Marmaris 4 Yıldızlı Otel Konaklamalı

4.GÜN :AŞIKLAR YOLU, DALYAN, KAUNOS KRAL MEZARLARI, İZTUZU PLAJI, YUVARLAKÇAY

Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası gezimize kaldığı yerden devam ediyoruz. İlk olarak bir ağaç tüneli olan Aşıklar Yolu'nu ziyaret ediyoruz. Aşk üzerine dileklerimizi tutup grup fotoğrafımızı aldıktan sonra Dalyan ‘ a doğru yola çıkıyoruz. Muğla'nın Ortaca kasabasından Dalyan Kanal Tekne Turu için bizleri bekleyen küçük teknelere binerek ortalama 45 dakika sürecek tekne turu sonrasında İz tuzu Plajına  ulaşacağız. Bu süreçte sazlıkların arasından geçerek Dalyan'ın simgesi olan Kaunos Kral Mezarlarını görüyoruz. Rehberimizin anlatımı eşliğinde fotoğraflarımızı aldıktan sonra Caretta & Caretta Kaplumbağalarının simgesi haline gelen İz tuzu Plajına ulaşıyoruz. Burada vereceğimiz 2.5 saatlik yüzme molası sonrası tekrar teknedeki yerimizi alarak çamur banyosuna doğru tekne ile yola çıkıyoruz. Yaklaşık 1 saat sürecek olan başta cilt ve romatizma hastalıklarına çok iyi gelen, faydası saymakla bitmeyen içerisinde doktor balıklarında olduğu çamur havuzlarında programımızı tamamladıktan sonra tur aracımızla Yuvarlakçay a doğru yola çıkıyoruz. Su sıcaklığı 6-7 derece ile bizleri kendimize getirecek, çay üzerinde bulunan meşhur salıncaklarda fotoğraflarımızı eğlence dolu 2 saatin ardından dinlenmek üzere otelimize geçiyoruz.

Marmaris 4 Yıldızlı Otel Konaklamalı

5.GÜN AKYAKA, AZMAK NEHRİ TEKNE TURU,SALDA GÖLÜ,LAVANTA BAHÇELERİ

Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası Marmaris ile vedalaşıyoruz. Muğla bacası Evleriyle mimarlık ödüle sahip olan Akyaka doğru hareket ediyoruz. Akyaka ‘da ilk olarak misafirlerimizle muhteşem flora ve faunaya sahip Azmak Çayında küçük tekneler ile berrak serin sular içindeki doğal florayı akvaryum seyreder gibi izliyoruz. Ortama 20 dakika süren kanal tekne turumuzu tamamladıktan sonra; Azmak Çayının serin sularının deniz ile birleştiği muhteşem sahilde 3 saatlik yüzme molası ve öğle yemeği sonrasında Salda ya hareket etmek üzere Tur aracımıza geçiyoruz. Burdur Yeşilova ilçesine bağlı hafif tuzlu, Karstik, Aydaki toprak yapısı ile aynı özelliği barındıran Doğa Harikası Salda Göl ünde yüzme ve Serbest zamanın ardından Lavanta Bahçelerine doğru yola koyuluyoruz. Isparta iline bağlı Lavanta kokulu köy olarak anılan Kuyucak; 5000 dekar arazi üzerinde yetiştirilen Lavantalar dan elde edilen kolonya, krem, sabun, yağ, parfüm üretiminin yanı sıra görsel şölen ile de yerli yabancı turistlerin yoğun ilgisini çekmektedir. Bizlerde bu güzellikleri görüp alışverişlerimizi yapıp, fotoğraflarımızı aldıktan sonra ve Güney Ege ile vedalaşarak eve dönüş yolculuğumuz başlıyor. Siz değerli misafirlerimizle başka bir İmza Tur organizasyonunda görüşmek üzere vedalaşıyoruz.

 

256 bit 256 bit şifreleme ile yüksek güvenlikli online alışveriş keyfi

Son Gezdiğiniz Turlar

Benzer Turlar