loading

GÜNEYDOĞU ANADOLU TURU

2024 SEZON BOYUNCA | Kesin Kalkış

GÜNEYDOĞU ANADOLU TURU

Son 10 Kişi
TL 7.000,00
TL 6.500,00 / Kişi Başı
2024 SEZON BOYUNCA
3 Gün / 2Gece Konaklama
Çorum Çıkışlı
Otobüs ile Ulaşım
‘’Dilerseniz rezervasyonunuzu telefondan da tamamlayabilirsiniz.’’

GÜNEYDOĞU  GAP TURU

Gaziantep – Zeugma Müzesi – Şanlıurfa – Göbekli Tepe – Harran -Mardin – Kasımiye Medresesi – Midyat – Hasankeyf –  Diyarbakır  – Adıyaman – Halfeti

1.Gün: ÇORUM- DİYARBAKIR 

Akşam Saat: 21.30’da başlıyarak belirtilen kalkış noktalarından hareket ediyoruz. Gerekli molalar vererek sabah saatlerinde Güneydoğunun en eski ve köklü kenti Diyarbakır’a varıyoruz.

2.Gün: DİYARBAKIR – CAHİT SITKI TARANCI MÜZESİ – DİYARBAKIR ULU CAMİİ – SURLAR – MARDİN KAPI – ON GÖZLÜ KÖPRÜ – DÖRT AYAKLI MİNARE –  MİDYAT – MARDİN

Diyarbakıra özel yöresel kahvaltımızı aldıktan sonrası turumuza Edebiyat dünyamızın önemli isimlerinden 35 yaş şiiri ile tanınan, Cahit Sıtkı Tarancı’nın doğduğu ve şu anda müze olarak hizmet veren evi geziyoruz. Sur içerisinde İslam tarihinin en eski camilerinden olduğuna inanılan Anadolu’da kurulan V.Haremi Şerif olan Diyarbakır Ulu Camiini geziyoruz. Yapım tarihi ve yaptıran uygarlığın bilinmediği, 9000 yıllık bir tarihe sahip olduğu bilinen Diyarbakır surlarının en eskisi olan Keçi Burcuna çıkıyoruz. Buradan Dicle Nehrine doğru baktığımızda Dicle Nehrinin üstüne kurulu 10 Gözlü Köprüyü, Hevsel Bahçelerini görüp, fotoğraflıyoruz. Vereceğimiz öğle yemeği ve alışveriş molasından sonra hasankeyfe devam ediyoruz.Hasankeyf gezimizde İmam Abdullah Türbesi, El Rızık Camisi, Sultan Süleyman Camisi, Tarihi Hasankeyf Köprüsü, Tarihi Hasankeyf Kalesi (Panoramik), Artuklu Döneminde var olan Eski Darphane ve Mağara Evleri göreceğimiz başlıca yerler olacak. Hasankeyf gezimizi tamamladıktan sonra Midyat’a hareket ediyoruz. Midyat gezimize Sıla ve Adını Kalbime Yazdım Dizilerinin de çekildiği ve daha birçok diziye ev sahipliği yapan Midyat Konuk Evini gezerek başlıyoruz. Tarihi Midyat Evlerinin arasından yürüyerek güzel vakitler geçiriyoruz. Midyat’ın dünyaca ünlü el işleme sanatı olan Gümüş ve Telkâri ürünlerinden satın alabileceğiniz çarşıda serbest zaman verdikten sonra Mardin’e geçiyoruz. Mardin’de ilk durağımız bütün dünyadaki Süryani Halkının merkezi konumunda bulunan Dayrul Zafaran Manastırı olacaktır. Ardından 15.yy Akkoyunlu Hükümdarı Sultan Kasım tarafından yaptırılan Kasımiye Medresesi’ni geziyoruz. Alacağımız önemli tarihi bilgilerden sonra tarihi Mardin sokaklarından yaya olarak yolumuza devam edip Mardin Müzesini ziyaret ediyoruz. Mardin çarşılarından yolumuza devam edip Mardin’in en önemli tarihi yapılarından içerisinde Hz. Muhammed’in sakalı şerifinin bulunduğu Ulu Camiyi geziyoruz ve ardından konaklıyacağımız otelde günümüzü sonlandırıyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Diyarbakır Yöresel Ürünler Kahvaltı ekstra
Öğle Yemeği: Ekstra menü fiyatları geçerlidir.
Akşam Yemeği: Tur ücretine dâhil olup konaklama yapacağımız oteldedir.
Konaklama: Yay Grand Otel VB.
Güzergâh: Günlük yolculuk yaklaşık 300 km.

3.Gün: GÖBEKLİTEPE – HARRAN – HARRAN KALESİ – KÜBİK EVLER – BALIKLI GÖL – URFA KALESİ – URFA ÇARŞISI – SIRA GECESİ

Sabah Otelimizden Alacağımız kahvaltı sonrası Dünya arkeolojisinin göz bebeği olan ve arkeolojik çalışmaların halen devam ettiği, dünyada bilenen ilk tapınağı içinde barındıran Göbekli Tepe Kutsal Alanını geziyor ve buradan Urfada bulunan Kübik Evleriyle ünlü Harran’da Dünyanın ilk İslami Üniversitesi olan Ulu Camii Külliyesini, Harran Kalesini ve Kübik Ev’leri geziyoruz. Harran gezisi sonrasında Peygamberler şehri Urfa’ya hareket ediyoruz. Hz. İbrahim Peygamber’in doğduğu mağarayı Halil-Ür Camiini, Balıklı Gölü, Ayn-Ül Zeliha Gölünü ve Urfa Kalesi gezip gördükten sonra tarihi Urfa Çarşısında alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Buradan da Urfa’daki otelimize hareket ediyoruz. Akşam yemeği için Gülizar konuk evinde  akşam yemeği ve Urfa Sıra Gecesi alınacaktır.

Sabah Kahvaltısı: Tur ücretine dâhil olarak otelimizde alacağımız açık büfe  kahvaltı olarak sunulacaktır.
Öğle Yemeği: Ekstra menü fiyatları geçerlidir.
Akşam Yemeği: Tur ücretine dahil olup Sıra Gecesi ekstradır.
Konaklama: Urfa Gülizar otel VB.
Güzergâh: Günlük yolculuk yaklaşık 280 km.

4.Gün:HALFETİ – GAZİANTEP -ÇORUM

Otelimizde Alacağımız Kahvaltı Sonrası Halfeti’ye doğru yola çıkıyoruz Halfeti Karagöl’ de yapacağımız Tekne turunda Rum Kale, Tarihi Mağara Evleri, büyük bir kısmı sular altında kalan ve sular altındaki yapıları görebileceğiniz Savaşan Köyünü gördükten sonra tekrar Halfeti’ye varıyoruz. sonrası Doğu’nun Paris’i olarak adlandırılan Gaziantep’e doğru yola çıkıyoruz. Zeugma’dan çıkartılan mozaiklerin ve bölgeye ait eserlerin sergilendiği Gaziantep Arkeoloji Müzesi’ni geziyoruz. Ardından Gaziantep Kalesini (Panoramik) ve Kale’nin eteklerinde bulunan Emine Göğüş Mutfak Eserleri Müzesi’ni geziyoruz. Dünyaca ünlü Gaziantep Mutfağını yakından tanıdıktan sonra bu kez de kentin diğer bir önemli kültürü olan Hamam Kültürü’nü yakından tanımak üzere Hamam Müzesi’ne gidiyoruz. Sonrasında Tahmis Kahvesinde Menengiç Kahvesi molası ve bölgenin en çarpıcı özelliğinden olan Almacılar Pazarı önünde serbest zaman veriyoruz.  Gezimiz sonrası dönüş yolculuğumuza başlıyor ve gerekli molaların ardından varıyoruz.

Keyifli Bir Tur Ardından Bir Başka İMZATUR Organizasyonunda Buluşmak Üzere Vedalaşma.

Sabah Kahvaltısı: Konakladığımız Otelde Açık Büfe verilmektedir.
Öğle Yemeği: Ekstra menü fiyatları geçerlidir.
Güzergâh: Günlük yolculuk yaklaşık 700 km.

REZERVASYON DETAYLARI

GÜNEYDOĞU ANADOLU TURU

3 Gün / 2Gece Konaklama, Otobüs ile Ulaşım

Tur Tarihi :

05.09.2024

Ulaşım :

Otobüs ile Ulaşım

2 Kişi
Toplam Tutar

Tek Çekim (Peşin)

6500 TL
256 bit 256 bit şifreleme ile yüksek güvenlikli online alışveriş keyfi

Son Gezdiğiniz Turlar

Benzer Turlar