loading

MİDİLLİ ADASI TURU

2024 SEZON BOYUNCA | Kesin Kalkış
MİDİLLİ ADASI 3 GECE 4 GÜN

MİDİLLİ ADASI TURU

Son 10 Kişi
EURO 459,00
EURO 399,00 / Kişi Başı
2024 SEZON BOYUNCA
3 GECE 4 GÜN
ÇORUM
Otobüs ile Ulaşım
‘’Dilerseniz rezervasyonunuzu telefondan da tamamlayabilirsiniz.’’

Tur Programı

1. Gün:

Belirtilen saatte imza tur önünde toplanıp ayvalığa doğru yola çıkıyoruz.

 2. Gün:

belirtilen noktada kahvaltımızı yapıyoruz. Bilet işlemlerinden sonra saat 11:30‘ da Ayvalık' ın eşsiz koylarını görmek için hareket ediyoruz. 12 ada bölgesinde bulunan koyların tanıtımını yaptıktan sonra, rüzgârın durumuna göre kaptanımız AKVARYUM, İNCİRLİADA, PINAR veya KARAADA Koyları arasından uğrayacağımız yerleri belirliyor. Gün boyu canlı müzik, animasyon, eğlence ile birlikte 1’ er saat yüzme molası veriyoruz.

İlk yüzme molamızdan sonra öğle yemeğinde balık, salata, makarna, ekmek ve meyveden (mevsim meyvesi) oluşan yemeğimizi yiyoruz. Aralarda verdiğimiz yüzme molalarının ardından akşamüzeri son adamız olan Cunda Adası' na geliyoruz. Burada 1 saat serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanda Cunda çarşıda alışveriş yapabilir, meşhur taş kahvede kahve içebilir, ada lokmasının tadına bakabilir veya Cunda sokaklarında geçmişin izlerini taşıyan tarihi evler arasında dolaşabilirsiniz.

Cunda’ daki keyifli ziyaretimizin sonunda tekneye binip rotamızı Ayvalık' a çeviriyoruz. ayvalıktaki otelimize yerleşiyoruz.

 

3. Gün:

Oteldeki alacağımız kahvaltının ardından çıkışımızı yapıyoruz. Ayvalık limanına gümrük işlemlerimizi gerçekleştirmek üzere ulaşıyoruz.Gümrük işlemlerimizin ardından Hızlı Katamaran ayrıcalığı ile Midilli'ye ulaşıyoruz. adanın kuzey bölgesinde yer alan önemli merkezlerden biri olan özellikle Osmanlı döneminden kalma  Sarlıca Palası görüyoruz. Yolumuz üzerindeki görkemli yapılardan belki de bize olan tarihi yakınlığı nedeniyle en önemlisi.Sonrasında Mandamados Köyü’ne devam ediyoruz.Sadece Ortodoks alemi için değil tüm inananlar için önemli bir inanç merkezi olan Mandamados'ta bulunan Baş Melek Taksiarhis Manastırı'nı ziyaret ediyoruz. Tüm inananlar için mucizeler yaratmış olan Baş Melek Taksiarhis Manastırı kendisine özgü enerjisini ziyaretiniz esnasında size de yansıtacaktır. Dileyen misafirlerimiz Manastırın avlusunda yer alan kafeteryada son derece lezzetli yöreye özgü geleneksel üretim ballı yoğurdu ve/veya Lokmanın tadına bakabilirler.Gün içerisinde ikinci ziyaret noktamız ise Molivos, muhteşem kelimesinin karşılığını veren UNESCO korumasında çok özel bir yerleşim.Geçmişten günümüze bozulmadan kendisini korumuş olan Molivos'a ünlü Yazar Stratis Mirivilis'in Köyüne gidiyoruz.Kendinizi Masal Dünyasında veya Film platosunda hissedeceksiniz.Sonrasında Molivos’a gidiyoruz.Osmanlı döneminden de izler taşıyan Molivos Cumbalı kendisine özgü evleri ve muhteşem manzaralı teras kafeleriyle unutulmazlarınız arasında yer almaya istekli bir yerleşim.Molivos ziyaretimizin ardından kısa bir otobüs yolculuğu ile Petra'ya ulaşıyoruz.Rehberimiz eşliğinde gerçekleştirdiğimiz turların ardından akşam yemeği saatine kadar dinlenmek üzere otelimize dönüyoruz.Akşam yemeği Yunan ezgilerinin eğlencemize eşlik ettiği tavernada.Konaklama otelimizde.

4. Gün:

Sabah kahvaltısının ardından adanın güneyinde yer alan Gera körfezinin yanından geçerek Agiasos'a ulaşıyoruz.Karakteristik özellikleriyle sizlere de kendisini sevdireceğinden emin olduğumuz dağ köyüne otobüsle gerçekleştireceğimiz kısa bir yolculuğun ardından ulaşıyoruz. Köye özgü geleneksel anlayışla üretilen el yapımı tahta oyma eşyaları, seramik ve dantel işlerinin sergilendiği şirin çarşısı,Meryem Ana Kilisesi ve Etnografya Müzesi ziyaretimiz esnasında göreceğimiz yerler arasında. Agiasos Dağ Köyü ziyaretimizi tamamladıktan sonra  Plomari Köyü’nü ziyaret etmek üzere  ayrılıyoruz. Plomari'ye bizi ulaştıracak olan yol kuzeyden güneye doğru uzanan Ege Denizi’nin kıyısında, tarihe tanıklık eden zeytin işliklerinin, sabun ve deri imalathanelerinin yanı sıra Osmanlı’dan kalma yapıların bize eşlik ettiği Türkiye'yi karşıdan gören pitoresk bir yol. Plomari adanın içerisinde yer alan önemli bir merkez.Önemli bir merkez oluşunda bu bölgede yer alan Uzo üretimi oldukça önemli rol oynuyor.Plomari'de gerçekleştirdiğimiz ziyaretin ardından geleneksel Yunan içkisi Uzo'yu tadımlamak ve tanımak için en doğru adrese fabrikasına gidiyoruz. Fabrikanın içerisinde oluşturulmuş müze oldukça dikkat çekici.Dileyen misafirlerimiz Uzo alışverişini tadım yaparak fabrikadan alarak gerçekleştirebilir. konaklama için otelimize geçiyoruz.

5. Gün:

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Gerçekleştirdiğimiz ziyaretler sonrasında Midilli merkeze, balıkçı köyü olan Perama'dan geçerek dönüyoruz.Gümrük işlemlerinin ardından Free Shop alışverişimizi gerçekleştirip  yerlerimizi alıp Ayvalık’a dönüyoruz.Ayvalık’ta bizi karşılayan aracımız ile Çorum'a keyifli bir yolculuk sonrası ulaşıyoruz. Sizlerle birlikte Midilli gezisini gerçekleştirmiş olmak bizim için her zamanki gibi çok keyifliydi, Bir dahaki İmza Tur organizasyonunda görüşmek üzere vedalaşıyoruz.

256 bit 256 bit şifreleme ile yüksek güvenlikli online alışveriş keyfi

Son Gezdiğiniz Turlar

Benzer Turlar