loading

Karadeniz ve Batum Turu

2 GECE 3 GÜN
Karadeniz ve Batum Turu

Karadeniz ve Batum Turu

Son 10 Kişi
TL 5.500,00
TL 4.999,00 / Kişi Başı
2 GECE 3 GÜN
2 Gece - 3 Gün / 2 Gece Konaklama
Çorum Çıkışlı
Özel Tur Araçları
‘’Dilerseniz rezervasyonunuzu telefondan da tamamlayabilirsiniz.’’

KARADENİZ VE BATUM TURU

 

1.GÜN

Medea Anıtı - Poseidon Heykeli - Batumi Piazza Square – Tarihi Batum Orta Camii – ST. Nikolas Kilisesi – Ali ve Nino Heykeli - White Ters Restorant

Belirtilen noktada sabah kahvaltısı için serbest zaman veriyoruz. İlk durağımız olan Gürcistan’ın Karadeniz kıyısındaki Batum şehrinin Avrupa Meydanı’ndan gökyüzüne yükselen. Şehrin hemen her yerinden görülen David Khmaladze tarafından yapılan Medea anıtını ziyaret ediyoruz. Sovyet döneminden kalan Devlet Tiyatrosu binasının yer aldığı Tiyatro Meydanı’nda yer alan deniz tanrısı Poesidon Heykelini görüyoruz. İtalyan tarzı açık bir kamusal alan. Açık hava kafeleri, otelleri ve alışveriş merkezlerinin bulunduğu meydanı çeşitli önemli yapıları olan Batumi Piazza Square´ye gidiyoruz. 1886 yılında Himşiaşvili ailesinden Aslan Bey tarafından inşa edilmiş olan Tarihi Batum orta camii ziyaretimizi gerçekleştiriyoruz ve öğle yemeği için serbest zaman veriyoruz. Ortadoks kilisesi olan ST. Nikolas kilisesini ziyaret ediyoruz. Gürcü kız Nino ile Azeri genç Ali’nin aşkından esinlenen Ali ve Nino heykelini ziyaret ediyoruz. Akşam yemeği için White ters restoranta gidiyoruz. Ardından otelimize geçiyoruz.

2.GÜN

Rize Bezi Atölyesi – Fırtına Deresi Zipline Salıncak – Kemerli Taş köprü – Şenyuva Köyü – Zilkale – Polovit Şelalesi – Çeçeva – Huser Yaylası (ops) – Ayder Yaylası Gelin Tülü Şelalesi

Otelimizde kahvaltımızı yaptıktan sonra Rize´ye doğru yola çıkıyoruz. İlk olarak Rize bezi atölyesini geziyoruz. Ardından fırtına deresi zipline salıncaklara gidiyoruz ve serbest zaman veriyoruz. Kemerli taş köprüyü, öğle yemeği için serbest zaman veriyoruz. Ardından şenyuva köyünü ve zilkaleyi geziyoruz. Rize'de bulunan debisi en yüksek şelalelerinden biri olan polovit şelalesine gidiyoruz. Çeçeva ve huser yaylasını geziyoruz. Ayder yaylası gelin tülü şelalesini gezdikten sonra otelimize geçiyoruz.

3.GÜN

Sürmene Bıçakçısı – Çay Fabrikası – Uzungöl – Uzungöl Seyir Terası – Sümela Manastırı – Ayasofya Camii

Otelimizde kahvaltımızı yaptıktan sonra Trabzon´a doğru yola çıkıyoruz. İlk durağımız olan sürmene bıçakçısını ve çay fabrikasını geziyoruz. Yaban hayatının yaşamasına imkân sağlayan geniş ve zengin bitki örtüsü ile  Tabiat Parkı statüsüne sahip olan Uzungöle gidiyoruz. Uzungöl seyir terasında doğanın ve fotoğraf çekmenin keyfini çıkarmanız adına  serbest zaman veriyoruz. Ardından öğle yemeği için belirtilen noktada serbest zaman. Efsaneye göre, Meryem Ana, İsa´nın çarmıha gerildiğini öğrendiğinde göz yaşlarına boğulmuş bunu üzerine manastırın yer aldığı kayanın üstünde oluşan Sümela manastırını görüyoruz. Son olarak Ayasofya camiyi ziyaret ediyoruz ve  19:30 da Çorum´a doğru yola çıkıyoruz.

Birbirinden güzel yeni turlarda siz değerli misafirlerimizi tekrardan misafir etmek dileğiyle İMZA TUR.

 

 

 

 

REZERVASYON DETAYLARI

Karadeniz ve Batum Turu

2 Gece - 3 Gün / 2 Gece Konaklama, Özel Tur Araçları

Tur Tarihi :

17.06.2024

Ulaşım :

Özel Tur Araçları

2 Kişi
Toplam Tutar

Tek Çekim (Peşin)

4999 TL
256 bit 256 bit şifreleme ile yüksek güvenlikli online alışveriş keyfi

Son Gezdiğiniz Turlar

Benzer Turlar