loading

Elveda Rumeli Turu

2024 YENİ SEZON | Kesin Kalkış

Elveda Rumeli Turu

Son 10 Kişi
549,00
499,00 / Kişi Başı
2024 YENİ SEZON
5 Gece - 6 Gün / 4 Gece Konaklama
Çorum Çıkışlı
Otobüs ile Ulaşım
‘’Dilerseniz rezervasyonunuzu telefondan da tamamlayabilirsiniz.’’

1.Gün: Kapıkule - Cisri - Harmanlı - Hasköy - Filibe

19:00 İMZATUR ÖNÜ
-

 

2.Gün: Filibe - Pazarcık - Velingrad - Bansko - Simitli - Yukarı Cuma

Edirne üzerinden Kapıkule’ye varıyoruz gümrük ve pasaport işlemlerinin ardından Bulgaristan’a giriş yapıyoruz. Hasköy istikameti ile 4000 yıllık geçmişi olan şehirde Makedonya Krallığı, Trakya Krallığı, Roma İmparatorluğu, Bizans İmparatorluğu ve Osmanlı Devleti yüzyıllarca hüküm sürdüğü, her millet kendi kültürünü ve eserlerini bıraktığı, sokaklarının buram buram Osmanlı koktuğu Plovdiv'e vararak 138 yılında İmparator Hadrian tarafından yaptırılmış Roman Stadium ve Sultan 2. Murad tarafından 1364 yılında burada bulunan Petka Tarnovska Kilisesinin yerine Bizans mimarisiyle yaptırılmış Hüdavendigâr Camii'ni görüp Pazarcıktan geçerek Velingrad Rodopa ve Pirin Dağlarının arasındaki Chepino vadisinde yer alan, Balkanlar’ın Spa başkenti Velingrad'ta kısa şehir turumuzu yapacağız. Şehir turumuzun devamında Bansko  Kayak Merkezi'ne varıp vereceğimiz moladan sonra otelimizin bulunduğu Yukarı Cuma'ya varıyoruz.  Akşam Yemeği ve Konaklama Otelimizde

 

Kahvaltı:      Araç İçi / Lunch Box Paketi Dahildir
Öğle Yemeği:      Plovdiv - Happy Restoran           Dahil Değildir
Akşam Yemeği:      Konaklanacak Otelde Açık Büfe veya Set-Menü      Dahildir
Konaklama:      Ognyanovo / Gradina Complex Otel Dahildir

-

 

3.Gün: Dupnitsa - Köstengil - Sofya - Gradina - Pirot - Sicevo Kanyon - Niş

Sabah otelimizdealacağımız kahvaltı sonrasında, tarihte Tobinitsa, Doupla, Dimitrov isimlerini almış Dupnitsa'dan geçerek  Trakya, Roma, Bizans ve Osmanlı gibi medeniyetlerin buraktıkları medeniyet, Vitoşa dağlarının eteklerine kurulmuş ve Bulgaristan'ın Başkenti Sofya'ya ulaşarak, Bulgaristan’ın bağımsızlığını kazanmasını sağlayan Rus-Osmanlı Savaşı’nda ölen 200.000’e yakın Slav kökenli asker anısına inşa edilmiş Aleksandr Nevski Katedrali'ni ziyaretimiz sonrasında Rus Meydanı'nda vereceğimiz mola devamında  Kalotina Sınır Kapısından 3 Haziran 2006'da Karadağ’ın ayrılmasıyla oluşmuş, Sırbistan'a geçiyoruz. Pirot ilçesi'ne ulaşıp Bulgar Kahraman Momçil'in adı ile anılan Momçilovgrad Kalesi'ni görüp, İstanbul’un kurucusu ve ilk Bizans Kralı olan Büyük Konstantin‘in doğduğu şehir Niş'e ulaşıyoruz. 1723'te Osmanlı tarafından etrafı kalın surlarla çevrilerek kale haline dönüştürülmüş Niş Kalesi'ni ve Nazi Ölüm Kampını görerek Otelimize ulaşıyoruz. Akşam Yemeği ve Konaklama Otelimizde.

 

Kahvaltı:      Konaklanacak Otelde / Açık Büfe Dahildir
Öğle Yemeği:      Sofya - Roden Krai Restoran           Dahil Değildir
Akşam Yemeği:      Konaklanacak Otelde Açık Büfe veya Set-Menü      Dahil Değildir
Konaklama:      Niş / Aleksandar Hotel Dahildir

 -

 

4.Gün: Leskofça - Preshevo - Kumanova - Elezhan - Kaçanik - Üsküp Türk Çarşısı

Sabah otelimizdealacağımız kahvaltı sonrasında, tarihi boyunca bünyesinde bulunduğu Bizans ve Osmanlı izlerini taşıyan Leskofça ‘daki kısa bir çevre gezisi sonrasında, Preshova Sınır Kapısından geçerek Makedonya’nın başkenti ve Heykeller Şehiri olarak bilinen Üsküp ‘e vardığımızda yaklaşık 500 sene Osmanlı Devleti bünyesinde idare edilen ve aynı zamanda ünlü şairimiz Yahya Kemal Beyatlı’nın doğum yeri olan Üsküp'te Mustafa Paşa Camii, Arasta Camii, Çifte Hamam, Kapan Hanı, Taş Han'ı ve Taş Köprü'yü görüp, Rahibe Teresa Anı Evini de panoramik olarak gördükten sonra  hediyelik eşya alışverişi ve yerel sanat eserlerini incelemeniz için Türk Çarşısı ‘nda vereceğimiz serbest zamanın ardından dileyen misafirlerimiz (Ekstra 30.00 €) Matka Kanyonu ve Arnavut Müslümanların en çok yaşadığı Tetova'ya varıp Harabati Baba Tekkesi ve Alaca Camii'ni görüp sonrasında otelimize varıyoruz. Dileyen misafirlerimiz düzenleyeceğimiz Yemekli (Limitli Soft İçecekler Dahil) Makedon Gecesi (Ekstra 40.00 €) ne katılabilir. 

 

Kahvaltı:      Konaklanacak Otelde / Açık Büfe Dahildir
Öğle Yemeği:      Üsküp / Destan Restoran           Dahil Değildir
Akşam Yemeği:      Konaklanacak Otelde / Açık Büfe veya Set Menü      Dahildir
Konaklama:      Üsküp / Panoramika Otel Dahildir

-

 

5.Gün: Köprülü - Pirlepe - Manastır - Bukova - Medzhitlija - Florina - Yanniça - Selanik

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında, Köprülü,  Kuzey Makedonya’nın güneyinde yer alan Pirlepe istikameti ile Manastır'a ulaşıp Osmanlı Döneminden kalan eserler ile turumuza başlıyoruz. İlk olarak İshak Camii ve Haydar Kadı Camii'ni görüp Sirok sokaktan yürüyüp Atamızın mezun olduğu Manastır Askeri İdadisi'ne ulaşıyoruz. Sonrasında Medzhitlija Sınır Kapısından Yunanistan'a geçişimizi yapıyoruz. Sonrasında, Osmanlı Devleti'nin kuruluş döneminde özellikle Rumeli'nin fethinde büyük hizmetleri görülen Gazi Evrenos Bey tarafından kurulmuş Yaniça'da Gazi Evranos Bey'in Türbesi'ni ziyaret ederek adını Makedon prenses aynı zamanda Büyük İskender’in kız kardeşi Thessalonike ‘den alan Selanik'e ulaşıyoruz. Mustafa Kemal Atatürk'ün 1881 yılında doğduğu ev, Sultan II. Murat'ın Selanik'i ele geçirmesinden kısa bir süre sonra inşa edilmiş Beyaz Kule, Aristotales Meydanı ve halen kulanımda olan tarihi Osmanlı pazarı gezilerimizin bitiminde Otelimize varıyoruz. Dileyen misafirlerimiz ile Taverna Gecesi'ne (Ekstra:00€) Katılıyoruz. Konaklama Otelimizde

 

Kahvaltı:      Konaklanacak Otelde / Açık Büfe Dahildir
Öğle Yemeği:      Manastır - Millenium Restoran           Dahil Değildir
Akşam Yemeği:      Selanik - Basis Rest / Taverna Gecesi      Dahil Değildir
Konaklama:      Selanik / Anatolia Otel Dahildir

-

 

6.Gün: Drina Köprüsü - Doksat - Kavala - İskeçe - Dedeağaç - İpsala - Meriç Nehri - Keşan - İstanbul-ÇORUM

Sabah otelimizdealacağımız kahvaltı sonrasında, eski adı Drabescok olan ve tarihinin Makedonya Krallığı dönemine kadar uzandığı bilinen Drama'ya ulaşıp Drina Nehri üzerine Sokullu Mehmet Paşa adına Mimar Sinan tarafından 1577 de yapılan Drina Köprüsü'nü gördükten sonra Kavalalı Mehmet Ali Paşa'nın doğum yeri olan, 1923 yılında gerçekleşen nüfus mübadelesi sırasında Kapadokya’da yaşayan Rumlar'ın yerleştiği Kavala'da yolumuz üzerinde Paris’te yaşayan Yunan heykeltıraş Konstantinos Dimitriadis tarafından 1934’te yapılan Mehmet Ali Paşa Anıtı, 1817’de Mısırlı Mehmet Ali Paşa tarafından inşa ettirilmiş İmaret Binalarını gördükten sonra vereceğimiz serbest zaman sonrasında  İskeçe Dedeağaç istikameti ile yaklaşık 2 saatlik yolculuk sonrası İpsala Sınır Kapısı'nda işlemlerimizden sonra Keyifli bir yolculuğun ardından Gece Saatlerinde İstanbul'a vardığımızda sizleri aldığımız noktalarda bırakarak bir sonraki Organizasyonumuzda buluşmak üzere vedalaşıp, turumuzu tamamlıyoruz.

 

Kahvaltı:      Konaklanacak Otelde / Açık Büfe Dahildir
Öğle Yemeği:      Kavala / Küçük Liman Restoran           Dahil Değildir
Akşam Yemeği:      Konaklanacak Otelde / Açık Büfe veya Set Menü      Dahil Değildir
Konaklama:      Konaklama Yapılmayacaktır Dahil Değildir

REZERVASYON DETAYLARI

Elveda Rumeli Turu

5 Gece - 6 Gün / 4 Gece Konaklama, Otobüs ile Ulaşım

Tur Tarihi :

07.07.2024

Konaklama :

Otel 1

Ulaşım :

Otobüs ile Ulaşım

Otel 1
1.Oda

2 Yetişkin

Toplam Tutar

Tek Çekim (Peşin)

538 TL
256 bit 256 bit şifreleme ile yüksek güvenlikli online alışveriş keyfi

Son Gezdiğiniz Turlar

Benzer Turlar